Müzik Yayımcılığı ve DanışmanlığıMüzik Yayımcılığı


Müzik Danışmanlığı

     Film, reklam, dizi, belgesel, albüm, mekan müziği… Universal Taxim, müzik kullanan her firma için müzik çözümleri üretip, telif hakları konusunda danışmanlık yapmaktadır. Müzik önerilerinde bulunma, istenilen şarkıların tüm haklarının alınıp ilgili firmaya lisanslanması gibi konularda hizmet veren Universal Taxim, birçok film, dizi, belgesel, reklam projeleri için çalışmaktadır.


A&R (Artist & Repertuar) desteği

     Universal Taxim, kurulduğu ilk yıllardan bu yana Türkiye’de adaptasyon şarkılar konusundaki liderliğini sürdürmektedir. Ortadoğu ve Yunanistan’ın en üretken bestecilerini Türkiye’de ve bir kısmını tüm dünyada temsil eden Universal Taxim, bu sanatçıların eserlerini Türkiye müzik endüstrisine kazandırmaktadır.


     Ek olarak, müzik yapım şirketlerine, prodüksiyonu yapılan sanatçıların albümlerine, hem yabancı, hem Türk sanatçılardan uygun eserler seçilip gönderilmektedir. Çeşitli kriterler göz önünde bulundurularak kategorize edilen Yunanca, Arapça ve Türkçe besteler/şarkılar uygun sanatçılar için Türkçe sözlerle birlikte pazarlanabilmektedir.


     Söz yazarı ve bestecilerle ortak çalışmalar yapılıp istenen nitelikte şarkı oluşturulması için uygun ortam hazırlanmaktadır. Albüm sürecine giren sanatçılar, yapım şirketleri, aranjörler, albüm içeriği bilgisini Universal Taxim ile paylaşarak kendilerine uygun şarkıları, prodüksiyonda ihtiyaç duyulan söz, aranje, enstrüman, stüdyo, eserlerin haklarının alınması, vs. gibi diğer unsurların da içinde bulunduğu paket bir servisle birlikte alabilmektedirler.


Stratejik Pazarlama Ortaklıkları

     Universal Taxim’in yerel ve uluslararası güçlü pazarlama tecrübesi sayesinde bünyesinde yer alan sanatçılar ve içerikleri strateji odaklı kurgulayıp, hedef kitlelere direkt erişim sağlayarak partnerlerimizin arzu ettiği gelir artışı, müşteri sadakati, imaj değişikliği ya da güçlendirmesi kazanımları elde ederken, projeleri son haliyle teslim edip, yönetimini üstlenmektedir.


     Kampanyalara dahil edilen, her gün yenilenen, dünyanın en geniş kataloğu Universal Music dışında, sanatçılarımızın ve onların “merchandise” haklarının yer aldığı projelerle her sektörden markayla uzun ya da kısa vadeli işbirlikleri kurulmaktadır.E-Bülten

Universal Music Taxim Edition e-bültenine üye olarak en son gelişmeleri takip edebilirsiniz.