Özgün Müzik

Markalaştırılmak istenen proje, en iyi, başka yerde kullanılma olasılığı olmayan, kendisine ait, kendi dokusunu ve anlatımını taşıyan müzikle ifade edilir. Kelime anlamıyla “özgün” kendine özel nitelikler taşıyan, orijinal olan olarak ifade edilir; müzik de bağdaştırılmak istenen konunun orijinalliğini korumaya ve oluşturmaya yardımcı olur. Universal Taxim, her türlü konuda özgün müzik çalışmaları yapabileceğiniz besteci ve söz yazarlarını bünyesinde barındırmaktadır.Müzik Danışmanlığı

Film, reklam, dizi, belgesel, albüm, mekan müziği… Universal Taxim, müzik kullanan her firma için müzik çözümleri üretip, telif hakları konusunda danışmanlık yapmaktadır. Müzik önerilerinde bulunma, istenilen şarkıların tüm haklarının alınıp ilgili firmaya lisanslanması gibi konularda hizmet veren Universal Taxim, bir çok film, dizi, belgesel, reklam projeleri için çalışmaktadır.A&R (Artist & Repertuar) desteği

Universal Taxim, kurulduğu ilk yıllardan bu yana Türkiye’de adaptasyon şarkılar konusundaki liderliğini sürdürmektedir. Ortadoğu ve Yunanistan’ın en üretken bestecilerini Türkiye’de ve bir kısmını tüm dünyada temsil eden Universal Taxim, bu sanatçıların eserlerini Türkiye müzik endüstrisine kazandırmaktadır.


Ek olarak, müzik yapım şirketlerine, prodüksiyonu yapılan sanatçıların albümlerine, hem yabancı, hem türk sanatçılardan uygun eserler seçilip gönderilmektedir. Çeşitli kriterler göz önünde bulundurularak kategorize edilen Yunanca, Arapça ve Türkçe besteler/şarkılar uygun sanatçılar için Türkçe sözlerle birlikte pazarlanabilmektedir.


Söz yazarı ve bestecilerle ortak çalışmalar yapılıp istenen nitelikte şarkı oluşturulması için uygun ortam hazırlanmaktadır. Albüm sürecine giren sanatçılar, yapım şirketleri, aranjörler, albüm içeriği bilgisini Universal Taxim ile paylaşarak kendilerine uygun şarkıları, prodüksiyonda ihtiyaç duyulan söz, aranje, enstrüman, stüdyo, eserlerin haklarının alınması, vs. gibi diğer unsurların da içinde bulunduğu paket bir servisle birlikte alabilmektedirler.CD Projeleri & Mağaza içi müzik yayıncılığı:

Müziğin insanlar üzerindeki pozitif ve kalıcı etkisi bilim tarafından da kanıtlanmış bir gerçektir. Özellikle tüketici ekonomisi alanında yapılan araştırmalar ses ve müzik kullanımının tüketicilerin ruh halini etkileyen, marka sadakati ve satın alma tercihlerinde önemli bir faktör olduğunu gösteriyor. Profesyonel destek alınarak yapılan doğru müzik kullanımı müşterinin satın alma davranışlarını doğrudan etkiliyor ve müşterinin bilinçaltında marka, firma imajı bu müzik konsepti ile oluşabiliyor. Universal Taxim, marka ve kurumlara müziğin pozitif etkisini doğru ve bilinçli bir şekilde aktararak, müşteri marka algısı, sadakatini ve ürün satışlarını arttıracak CD projeleri hazırlamak ve sunmak alanında yıllardır başarılı projeler gerçekleştirmiştir.


Ek olarak, Universal Music Taxim Edition’ın profesyonel müzik danışmanlığı ve prodüksiyon gücüyle seçilen müzik türleri, mağaza, AVM, kafe, restoran gibi mekanlarda daha huzurlu ve keyifli bir dinletiyi sağlamaktadır. Bu dinletiye istenirse ticari mesajlar da eklenerek, müşteri ve satış üzerinde etkisi arttırılmaktadır.


Universal Music Taxim Edition, sunduğu katalog seçenekleriyle mağazaların ödediği telif bedellerini çok uygun seviyelere çekebilmekte ve firmaların ilgili Meslek Birlikleri ile herhangi bir sorun yaşamadan mağazalarında istedikleri tarzda müziği çalmaları için gerekli hukuki ortamı da sağlamaktadır. Bu kataloglardan tüm telif hakları tarafımıza ait olan ve dünyadaki her müzik türünde, piyasada yayınlanmamış yüzbinlerce özel şarkıdan oluşan Universal Publishing Production Music kataloğumuzu (UPPM) sizlerin de kullanımına açarak hem kaliteli bir müzik yayınına sahip olmanızı hem de bu hizmeti en uygun koşullarda hiçbir hukuki sıkıntı yaşamadan almanızı sağlamaktayız.Stratejik Pazarlama Ortaklıkları

Universal Taxim’in yerel ve uluslararası güçlü pazarlama tecrübesi sayesinde bünyesinde yer alan sanatçılar ve içerikleri strateji odaklı kurgulayıp, hedef kitlelere direkt erişim sağlayarak partnerlerimizin arzu ettiği gelir artışı, müşteri sadakati, imaj değişikliği ya da güçlendirmesi kazanımları elde ederken, projeleri son haliyle teslim edip, yönetimini üstlenmektedir.


Kampanyalara dahil edilen, her gün yenilenen, dünyanın en geniş kataloğu Universal Music dışında, sanatçılarımızın ve onların “merchandise” haklarının yer aldığı projelerle her sektörden markayla uzun ya da kısa vadeli işbirlikleri kurulmaktadır.